Στο ανακαινισμένο γήπεδο του, το Γιάγκος Γρατσίας μετά από αρκετά χρόνια έπαιξε σήμερα για πρώτη φορά ο ΑΜΣ Φιλωτίου που αντιμετώπισε τον Πανναξιακό ΑΟ στο πλαίσιο του τοπικού πρωταθλήματος.
Η ομάδα του Φιλωτιού ηττήθηκε με 0-2 από την ομάδα του Νόνι Λίμα σε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι που παρακολούθησε πλήθος φιλάθλων τόσο της τοπικής ομάδας Φιλωτίου όσο και του Πανναξιακού.
Το πρώτο γκολ πέτυχε ο Κωστόπουλος με πέναλτι, λίγο πριν τη λήξη του α΄ημιχρόνου και το δεύτερο στο 65΄ο Λυμπερτάς.
Να σημειωθεί ότι και η ομάδα του Φιλωτίου είχε ευκαιρίες με σημαντικότερη στο πρώτο εικοσάλεπτο του αγώνα που ο Βερύκοκκος έστειλε τη μπάρα στο δοκάρι.
(Visited 8 times, 1 visits today)