Θυελλώδεις βόρειοι και βορειοανατολικοί άνεμοι έπνευσαν στο Αιγαίο αλλά και στα ανατολικά και νότια ηπειρωτικά την Κυριακή. Οι ριπές τους ξεπέρασαν κατά τόπους ακόμα και τα 100 χιλιόμετρα ανά ώρα.
Η περιοχή με τις υψηλότερες ριπές ανέμου (106 km/h – 11 μποφόρ) ήταν η Σίφνος και ακολουθεί το Πόρτο Τήνου. Μέσα στη οκτάδα είναι και η Σχοινούσα που τη “σάρωσαν” άνεμοι 10 μποφόρ.
Αναλυτικά:
![](https://naxostimes.gr/wp-content/uploads/2019/12/anemos-29-12-2019.jpg)
(Visited 268 times, 1 visits today)