Μας συγκλόνισε και μας λύπησε βαθύτατα το ξαφνικό άκουσμα του θανάτου του αξιαγάπητου φίλου και μέλους του συλλόγου μας και της κοινωνίας της Νάξου Πολυχρόνη Κορρέ.
Ευγενικό και αξιαγάπητο παλληκάρι, άριστος τεχνίτης στο επάγγελμα του υδραυλικού και ακούραστος αγωνιστής σε διάφορες άλλες δραστηριότητες είτε για να μην λείψει τίποτα στην αγαπημένη του οικογένεια η για να ικανοποίηση τα αγαπημένα του χόμπυ, κυνήγι και ψάρεμα. Καλό και γαλήνιο ταξίδι αγαπημένε φίλε Πολυχρόνη, θα μας λήψεις πολύ, θα είσαι πάντα στην καρδιά μας και στην σκέψη μας . Το Δ.Σ. του Συλλόγου μας, συνεδρίασε εκτάκτως και αποφάσισε:
1)Εκφράζει θερμά συλλυπητήρια στην σύζυγο, τους γονείς τα αδέλφια και λοιπούς συγγενείς του εκλιπόντος
2)Αντί στεφάνου προσφέρει 50.00 ευρώ σε κοινωφελές ίδρυμα
3)Όλα τα μέλη του Δ.Σ. να παρευρεθούν στη κηδεία
4)Το ψήφισμα να δημοσιευθεί στο τοπικό τύπο και να δοθεί στους συγγενείς του εκλιπόντος