Αλκοόλ, τσιγάρο, ουσίες, ακόμη και διαδίκτυο συγκαταλέγονται ανάμεσα στις εξαρτήσεις που ταλανίζουν τους σημερινούς εφήβους και προβληματίζουν τους γονείς, οι οποίοι σίγουρα χρειάζονται βοήθεια ως προς τον ενδεδειγμένο τρόπο που πρέπει να αντιμετωπίζουν τέτοιες καταστάσεις.
Το επίκαιρο θέμα «Έφηβοι και εξαρτήσεις» θα αναπτυχθεί στην ανοιχτή συζήτηση που διοργανώνει η Ένωση Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων δήμου Πάρου, σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης Κυκλάδων «Θησέας». Η ενημερωτική συζήτηση, στην οποία καλούνται να συμμετάσχουν όλοι οι γονείς του νησιού, έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου στις 6 το απόγευμα στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου Νάουσας. «Ένωσε τη φωνή σου σε μία ανοιχτή συζήτηση με κοινά προβλήματα και σκοπό την ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ και την ΠΡΟΛΗΨΗ» αναφέρεται στην σχετική ανακοίνωση.
Ο «Θησέας» προστατεύει τους εφήβους από τον «Μινώταυρο» των εξαρτήσεων
![diadiktyo kindynos efibos](https://naxostimes.gr/wp-content/uploads/2017/02/diadiktyo_kindynos_efibos.jpg)
(Visited 23 times, 1 visits today)