Με τον δήμαρχο Σύρου-Ερμούπολης Γιώργο Μαραγκό συναντήθηκαν μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου της Ένωσης Προσωπικού Λιμενικού Σώματος Κυκλάδων, στο πλαίσιο συναντήσεων με διάφορους φορείς που έχει δρομολογήσει η Ένωση.
Στη συνάντηση συζητήθηκαν θέματα κοινού ενδιαφέροντος και αναδείχθηκαν δράσεις και πρωτοβουλίες, με τον κ. Μαραγκό, αλλά και τον πρόεδρο της Ένωσης Γιάννη Βαμβακούση να δεσμεύονται αμφότεροι για την εδραίωση εποικοδομητικής συνεργασίας (έχοντας ως γνώμονα την προάσπιση του δημοσίου συμφέροντος), καθώς και υποστήριξης πρωτοβουλιών για την επίλυση προβλημάτων που απασχολούν το προσωπικό του Λιμενικού Σώματος των Κυκλάδων, αλλά και όσους υπηρετούν στη Σύρο.
(Visited 17 times, 1 visits today)