Σε υπενθύμιση των κυκλοφοριακών ρυθμίσεων που θα ισχύσουν την Παρασκευή 16 Ιουνίου και το Σάββατο 17 Ιουνίου, στο πλαίσιο της μεγάλης αθλητικής διοργάνωσης 2nd Trimore Syros Triathlon προχώρησε ο δήμος Σύρου-Ερμούπολης.
Πιο αναλυτικά:
*Την Παρασκευή 16 Ιουνίου και κατά τις ώρες 9:30 έως και 12:00, στο ένα ρεύμα κυκλοφορίας από το Μέγα Γιαλό προς τη Βάρη και συγκεκριμένα από την περιοχή «Αχλάδι» μέχρι την περιοχή «Αγ. Αντώνιος», η κυκλοφορία και των δύο κατευθύνσεων θα πραγματοποιείται από το ανοιχτό ρεύμα κυκλοφορίας με ιδιαίτερη προσοχή και χαμηλή ταχύτητα.
*Απαγορεύεται η κίνηση παντός οχήματος ως ακολούθως:
α. Το Σάββατο 17 Ιουνίου και κατά τις ώρες 7:30 έως και 13:00, από το ΙΚΑ Σύρου και επί των οδών Νικ. Μανδηλαρά – Ηρώων Πολυτεχνείου- Κάτω Μάννα – διασταύρωση Αζολίμνου – Βάρη έως και την ευθεία του Μ. Γιαλού.
β. Το Σάββατο 17 Ιουνίου και κατά τις ώρες 7:30 έως και 13:00, στις οδούς Θυμάτων Σπερχειού – Πρωτοπαπαδάκη – Πλατεία Τσιροπινά, Απόλλωνος – Λαδοπούλου, Μπαμπαγιώτου – Μαυροκορδάτου – Αγίου Δημητρίου έως τον Άγιο Δημήτριο – Μ. Μερκούρη – Αγίου Νικολάου – Ροΐδη.
γ. Το Σάββατο 17 Ιουνίου και κατά τις ώρες 18:00 έως 20:30, από την Πλατεία Μιαούλη (Χίου – Στ. Πρωΐου – Νικ. Μανδηλαρά – Πλατεία Ηρώων – Ασημομύτη – Α. και Ε. Μπαρμπέτα – Γ. Γουλανδρή) έως και την οδό Αλ. Παναγούλη.
δ. Το Σάββατο 17 Ιουνίου και κατά τις ώρες 18:00 έως 20:30, στις οδούς Ερμού – Πρωτοπαπαδάκη – Καλομενοπούλου – Λαδοπούλου – Μπαμπαγιώτου – Μαυροκορδάτου -Αγίου Δημητρίου.
*Η κυκλοφορία θα πραγματοποιείται από παράλληλες οδούς.