Εκδήλωση για την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης βασιλόπιτας θα πραγματοποιήσει ο Απεραθίτικος Σύλλογος Νάξου.
Όπως αναφέρει το διοικητικό συμβούλιο του Συλλόγου, κατά την εκδήλωση θα βραβευτούν και οι νέοι Απεραθίτες φοιτητές, ενώ “πίνοντας μια ρακή, θα ανταλλάξουμε ευχές για τον καινούριο χρόνο”.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 27 Ιανουαρίου στις 7:30 το βράδυ στην αίθουσα «Θάνος Κωτσόπουλος» στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Γαλατσίου (Ιπποκράτους και Αρχιμήδους).
(Visited 15 times, 1 visits today)