Γεγονός αποτελεί από σήμερα η ακτοπλοϊκή σύνδεση των Κυκλάδων με τη Θεσσαλονίκη και την Κρήτη, καθώς ξεκινούν τα δρομολόγια του “Aqua Blue” της εταιρείας Seajets.
Το Επιμελητήριο Κυκλάδων καλωσόρισε με χαρά την εξέλιξη αυτή στο ακτοπλοϊκό «τοπίο» του νομού, τονίζοντας ωστόσο ότι όλοι θα πρέπει να συμβάλλουν στη βιωσιμότητα του – σημαντικού – δρομολογίου. Στο πλαίσιο αυτό, καλεί τους εκπροσώπους του α’ βαθμού τοπικής αυτοδιοίκησης, καθώς και τους επαγγελματικούς φορείς των νησιών να προβούν σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες για την άμεση ενημέρωση των τοπικών κοινωνιών. Το ίδιο θα πράξει και το Επιμελητήριο, ενημερώνοντας τις επιχειρήσεις – μέλη του.
Αναλυτικά, η ανακοίνωση που εξέδωσε το Επιμελητήριο Κυκλάδων
(Visited 21 times, 1 visits today)