Πρόσκληση προς τα μέλη και τους φίλους της απευθύνει η Περιβαλλοντική Κίνηση Νάξου προκειμένου να βοηθήσουν στον καθαρισμό της παραλίας των Άι Γιάννηδων.
Η παραλία μπορεί να καθαρίστηκε από το δήμο Νάξου και Μικρών Κυκλάδων, όμως οι ισχυροί βοριάδες έβγαλαν και πάλι αρκετά σκουπίδια (πλαστικά, καλάμια, κλαδιά).
Η ΠΕ.ΚΙ.Ν. στα πλαίσια των δράσεών της για καθαρές παραλίες, καλεί όσους θέλουν να βοηθήσουν, να βρίσκονται την Τετάρτη 19 Ιουλίου στις 6:30 το απόγευμα στον όρμο των Άι Γιάννηδων για τον καθαρισμό της παραλίας.
(Visited 52 times, 1 visits today)