Άλλο ένα άγριο πουλί περιέθαλψε και ελευθέρωσε ο Σύλλογος “Προστασία Άγριας Ζωής Νάξου”.
Πρόκειται για ένα Μικροτσικνιά (Ixobrychus minutus), ο οποίος εξαντλημένος και ελαφρά τραυματισμένος βρέθηκε σε μπαλκόνι σπιτιού στη Χώρα Νάξου. Μετά την περίθαλψη του, από τον Σύλλογο, αφέθηκε ελεύθερος στο φυσικό του περιβάλλον με επιτυχία…
Δείτε το:
{youtube}88lShTWbB_I{/youtube}
(Visited 27 times, 1 visits today)