Την Πάρο και τη Νάξο πρόκειται να επισκεφθεί αύριο και μεθαύριο αντίστοιχα, ο βουλευτής Β’ Αθήνας και μέλος της Κεντρικής Επιτροπής του ΚΚΕ Χρήστος Κατσώτης.
Προσκεκλημένος της Κομματικής Οργάνωσης Βάσης Πάρου και της Κομματικής Οργάνωσης Νάξου, ο κ. Κατσώτης θα πραγματοποιήσει ομιλίες με θέμα “100 χρόνια ΚΚΕ και τρέχουσες πολιτικές εξελίξεις”, στο πλαίσιο των εορτασμών των 100 χρόνων από την ίδρυση του Κομμουνιστικού Κόμματος Ελλάδας.
Στην Πάρο, η εκδήλωση θα ξεκινήσει το απόγευμα του Σαββάτου στις 19:00 στην αίθουσα του “Αρχιλόχου”, ενώ παράλληλα θα λειτουργεί και έκθεση αρχειακού υλικού. Στη Νάξο η ομιλία έχει προγραμματιστεί για την Κυριακή, επίσης στις 19:00 στο Φιλώτι (αίθουσα του Συλλόγου Φιλωτιτών Αθήνας).
(Visited 55 times, 1 visits today)