Στην παρουσίαση του βιβλίου του Αθανάσιου Δ. Κωτσάκη «Έλληνες Ορθόδοξοι και Λατίνοι στη Νάξο (13ος-19ος αιώνας)» καλεί όλους ο Ιστορικός Όμιλος Νάξου ΑΡΣόΣ.
Η παρουσίαση του βιβλίου θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 25 Αυγούστου στις 8 το βράδυ στην αίθουσα εκδηλώσεων της Σχολής Ουρσουλινών στο Κάστρο Νάξου.
Θα γίνει προσφώνηση από την Ιωάννα Σπηλιοπούλου, επίκουρη καθηγήτρια πανεπιστημίου Πελοποννήσου, ενώ το βιβλίο θα παρουσιάσουν η δρ. Αλεξάνδρα Κωτσαρέλλη (Αρχαιολόγος) και ο δρ. Μιχάλης Κοκολάκης (Ιστορικός).
(Visited 99 times, 1 visits today)