Ένα πλούσιο εορταστικό πρόγραμμα για μικρούς και μεγάλους, που απευθύνεται τόσο στους Συριανούς, όσο και στους επισκέπτες, ετοίμασε για τα φετινά Χριστούγεννα ο δήμος Σύρου – Ερμούπολης.
Οι εκδηλώσεις θα ξεκινήσουν στις 4 Δεκεμβρίου 2015 με τη φωταγώγηση του χριστουγεννιάτικου δέντρου και θα ολοκληρωθούν στις 8 Ιανουαρίου 2016, ώστε να παραταθεί όσο το δυνατόν περισσότερο η ονειρική και ξέγνοιαστη ατμόσφαιρα των Χριστουγέννων.
Το πρόγραμμα των εκδηλώσεων περιλαμβάνει σπουδαίες συναυλίες καταξιωμένων καλλιτεχνών, εξαιρετικές θεατρικές παραστάσεις και ποικίλα χριστουγεννιάτικα δρώμενα, που – σημειωτέον – θα πραγματοποιηθούν σε διάφορα σημεία του νησιού και όχι μόνο στην Ερμούπολη.
Ο πλήρης, έντυπος οδηγός του χριστουγεννιάτικου προγράμματος του Σύρος – Πολιτισμός 2015 διατίθεται εδώ
Ειδήσεις: Κυκλάδες