Για άλλη μια φορά δεκάδες συμπολίτες μας απέδειξαν ότι η ανθρωπιά δεν έχει χαθεί…
Μετά τη δημοσιοποίηση της ιστορίας οικογένειας από την Σύρο, η ανταπόκριση του κόσμου ήταν ανέλπιστα μεγάλη, ξεπερνώντας κάθε προσδοκία.
Η οικογένεια παιδιού, που νοσηλεύεται στο Ωνάσειο Καρδιοχειρουργικό Κέντρο ευχαρίστησε όλο τον κόσμο για την στήριξη που παρείχαν στην άπορη οικογένεια.
Μεταξύ άλλων στο ευχαριστήριο που δημοσιοποιήθηκε μέσω του cyclades24 αναφέρεται:
«Είμαστε τόσο συγκινημένοι που άνθρωποι που δεν μας ξέρουν, άρχισαν να προσφέρουν χρήματα από το υστέρημα τους, να μας παίρνουν τηλέφωνο για να μας ενθαρρύνουν ή να μας στέλνουν μηνύματα συμπαράστασης. Ευχαριστούμε όλους όσους πρόσφεραν ή προτίθενται να συνεισφέρουν χρήματα στον αγώνα μας”.