Τι γίνεται όταν σε μια χώρα μακρινή – την χώρα του Ζήσε Γέλα – ετοιμάζονται όλοι να υποδεχθούν την Αποκριά και ξαφνικά μια γκρίζα και σκοτεινή γκρίνια αρχίζει να σκεπάζει σαν μαύρο σύννεφο τον καθαρό ουρανό της χώρας; Το Καρναβάλι κινδυνεύει να χαθεί! Τι θα κάνουν τα παιδιά για να το σώσουν;
Τις απαντήσεις θα μας δώσει αύριο το μεσημέρι στις 12:00 η θεατρική ομάδα Μίμου Άπτου, η οποία θα παρουσιάσει στην πλατεία Άννης Κουτσοδόντη «Το μαγικό ξόρκι της Αποκριάς», ένα θεατρικό δρώμενο – μικρού μήκους – για μικρούς και μεγάλους, βασισμένο στο ομώνυμο κείμενο της Μάρως Θεωοδωράκη.
(Visited 137 times, 1 visits today)