Ατομικές συμβάσεις εργασίας με τους 12 εργαζόμενους καθαριότητας σύναψε από χθες το Γενικό Νοσοκομείο Σύρου, καθώς η σύμβαση του εργολάβου καθαριότητας με την υγειονομική μονάδα της πρωτεύουσας των Κυκλάδων έληξε στις 30 Απριλίου.
Η σχετική ανακοίνωση έχει ως εξής:
«H Κοινή Διοικήτρια του Γ.Ν. Σύρου & Γ.Ν.- Κ.Υ. Νάξου κα Μαργαρίτα Μπουραντά, θα ήθελε να ενημερώσει τους πολίτες των Κυκλάδων ότι, μετά τη λήξη της σύμβασης του Γ.Ν. Σύρου με τον εργολάβο καθαριότητας (30-04-2017), το Νοσοκομείο σύναψε από 1η Μαΐου 2017 ατομικές συμβάσεις εργασίας με τους 12 εργαζόμενους της καθαριότητας».
(Visited 29 times, 1 visits today)