Επετειακό Πανελλήνιο Χορωδιακό Φεστιβάλ, με αφορμή τη συμπλήρωση 10 χρόνων ύπαρξης του θεσμού, συνδιοργανώνουν η Περιφέρεια Ν. Αιγαίου και ο Μουσικός Όμιλος Σύρου.
Το Φεστιβάλ θα πραγματοποιηθεί το διήμερο 1 και 2 Ιουλίου στο θέατρο Απόλλων, στο πλαίσιο του πολιτιστικού προγράμματος του Δήμου Σύρου – Ερμούπολης «Σύρος – Πολιτισμός 2017» και σε αυτό θα συμμετάσχουν οι εξής δέκα χορωδίες:
*Συλλόγου Γυναικών Αγίου Στεφάνου
*Αγ. Γεωργίου Καρύτση Αθηνών
*Δήμου Επιδαύρου
*Δήμου Λαμίας
*Ενηλίκων Δήμου Καλλιθέας
*Αιγίου «1933»
*Ένωσης Φίλων Μουσικής Καλαμάτας «Αρμονία»
*“CANTILENA” Χανίων Κρήτης
*Πολιτιστικού Συλλόγου Ευρώπου Δήμου Παιωνίας Ν. Κιλκίς
*Μουσικού Ομίλου Σύρου
Η είσοδος είναι ελεύθερη.
(Visited 13 times, 1 visits today)