Στις 2 Σεπτεμβρίου, Πάνος Μουζουράκης, Μανώλης Φάμελλος και Στάθης Δρογώσης μας προσκαλούν στην ακουστική τους συνάντηση στη Φολέγανδρο.
Η συνάντηση πραγματοποιείται με αφορμή την συμπλήρωση των 20 χρόνων της συνεργασίας Φάμελλου – Δρογώση, με τον Πάνο Μουζουράκη να συμπληρώνει την παρέα, μιας και μόλις κυκλοφόρησε ένα δίσκο σε μουσική και στίχους του Μανώλη. Μαζί τους και ο Παύλος Καλτρουμίδης στο πιάνο.
Όπως συμβαίνει σε κάθε ιστορία, στην αρχή ήταν ένας μόνος του… Ο Πάνος εντοπίστηκε κατά τους θερινούς μήνες να πλέει ακυβέρνητος (ως συνήθως) στην θάλασσα του Αιγαίου. Οι διασώστες Μανώλης και Στάθης τον οδήγησαν με υπευθυνότητα στην στεριά και του προσέφεραν ασφαλές καταφύγιο. Δείχνοντας ειλικρινή μεταμέλεια, ο δημοφιλής αοιδός και αστειάτωρ προσφέρθηκε να τραγουδήσει άνευ όρων μια νύχτα κάτω απ´ τα αστέρια.
Μουζουράκης, Φάμελλος και Δρογώσης μαζί στην Φολέγανδρο
![famelos moyzoyrakis drogosis](https://naxostimes.gr/wp-content/uploads/2017/08/famelos_moyzoyrakis_drogosis.jpg)
(Visited 13 times, 1 visits today)