Αύριο στις 8 το βράδυ θα παρουσιαστεί από το Νομικό Πρόσωπο Πολιτισμού Αθλητισμού Περιβάλλοντος Παιδείας Πρόνοιας και Αλληλεγγύης του δήμου Νάξου και Μικρών Κυκλάδων το δρώμενο «Παιχνίδια στο Θεατρικό Μουσείο “Ιάκωβος Καμπανέλλης”», στο πλαίσιο εκδηλώσεων του Μουσείου.
Η παρουσίαση οργανώθηκε μέσα από τεχνικές θεατρικού παιχνιδιού, αυτοσχεδιασμούς, δημιουργική έκφραση, σωματική έκφραση, παιχνίδια ρόλων και καταγραφή ιστοριών – παραμυθιών, με άξονα και ερέθισμα το Θεατρικό Μουσείο, τη θάλασσα, αλλά και ποιήματα που επέλεξαν οι συμμετέχοντες στο δρώμενο.
Η είσοδος είναι ελεύθερη.
(Visited 47 times, 1 visits today)