Η Γενική Γραμματέας του ΥΠΠΟΑ Μαρία Ανδρεαδάκη – Βλαζάκη και η Εφορεία Αρχαιοτήτων Κυκλάδων, μαζί με την ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Περιβάλλοντος & Πολιτισμού, σε συνεργασία με το δήμο Νάξου και Μικρών Κυκλάδων, σας προσκαλούν στην επιτόπια τελετή απονομής του Grand Prix, της κορυφαίας διάκρισης – βραβείου της Ευρωπαϊκής Ένωσης για την Πολιτιστική Κληρονομιά / Βραβείο Europa Nostra 2018 για το έργο «Αποκατάσταση του Βυζαντινού Ναού της Αγίας Κυριακής στην Απείρανθο Νάξου» το Σάββατο 6 Οκτωβρίου στις 12:30, στο χώρο του βραβευμένου ναού.
Στις 7:30 το βράδυ θα πραγματοποιηθεί πανηγυρική εκδήλωση στη σχολή Ουρσουλινών στο κάστρο της Χώρας Νάξου με κέρασμα και ζωντανή μουσική.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των εκδηλώσεων:
(Visited 13 times, 1 visits today)