Με επιτυχία στέφθηκε η εκδήλωση της ΚΟ Νάξου του ΚΚΕ για την συμπλήρωση 100 χρόνων από την ίδρυση του Κομμουνιστικού Κόμματος Ελλάδας και για τις τρέχουσες πολιτικές εξελίξεις.
Την έναρξη της εκδήλωσης, η οποία πραγματοποιήθηκε το βράδυ της περασμένης Κυριακής στην αίθουσα του Πολιτιστικού Συλλόγου Φιλωτιτών, σηματοδότησε με τον χαιρετισμό της η γραμματέας της ΤΕ Κυκλάδων Ευδοκία Ψαρρά. Ακολούθησε η κεντρική ομιλία από τον Χρήστο Κατσώτη, μέλος της ΚΕ και βουλευτή του ΚΚΕ, ενώ στη συνέχεια έγινε συζήτηση με τους παριστάμενους.
Στον χώρο της αίθουσας υπήρχε, επίσης, έκθεση αφιερωμένη στα 100 χρόνια του ΚΚΕ.
(Visited 25 times, 1 visits today)