Στην πρώτη παρουσίαση των εκλεγμένων μελών της ΝΟΔΕ Κυκλάδων και των Τοπικών Οργανώσεων των Κυκλάδων προχώρησε ο νέος πρόεδρος της ΝΟΔΕ του νομού Κώστας Γαβιώτης.
Το παρών στην εκδήλωση έδωσαν ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος και βουλευτής Κυκλάδων της ΝΔ Γιάννης Βρούτσης, η υπεύθυνη Οργανωτικού στην περιοχή της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Αιγαίου (Περιφερειακές Οργανώσεις Βορείου και Νοτίου Αιγαίου) Κωνσταντίνα Αδαμοπούλου και ο νέος πρόεδρος της Τοπικής Οργάνωσης ΝΔ Στάθης Μπαρμπούνης.
«Βήμα επανεκκίνησης» του κόμματος χαρακτήρισε τις πρόσφατες εσωκομματικές εκλογές ο κ. Βρούτσης, επαναλαμβάνοντας το πάγιο αίτημα της ΝΔ για τη διενέργεια εκλογών όσο το δυνατόν συντομότερα, προκειμένου να αρθεί το αδιέξοδο στο οποίο έχει περιέλθει η χώρα, λόγω της διακυβέρνησης της από τον ΣΥΡΙΖΑ.
Από την πλευρά του, ο κ. Μπαρμπούνης δεν παρέλειψε να αναφερθεί στην, κατά 60{ebf2de1fdbfefdec110a02f4c927aa7ce558be84e5a322e6c41137cb467b3c6d}, ανανέωση προσώπων στην Τ.Ο. Σύρου, η οποία θα της φέρει και τον ανάλογο «αέρα» ανανέωσης.
(φωτό: cyclades24.gr)