Κατέπληξαν με την εμφάνιση τους στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου οι αθλητές του Πανναξιακού

Newsroom
28/02/2022 22:59

Κατέπληξαν με την εμφάνιση τους στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου που έγινε στο ΣΕΦ το διήμερο 26-27/02/2022 οι αθλητές στίβου του Πανναξιακού.

Ειδικότερα οι Δημητράκης Ανδρέας στα 1500 και Γκούρλιας Μάρκος στα 3000μ κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο. Η δε Μαρία Κάσσου κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία των γυναικών στα 3000μ με εξαιρετική επίδοση που αποτελεί νέο πανελλήνιο ρεκόρ κλειστού στίβου στη κατηγορία Κ20. Με την επίδοση αυτή κέρδισε την συμμετοχή της στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Κ20 που θα γίνει στο Κάλι της Κολομβίας.

Επίσης η Γεράση Ίρις κατέλαβε την 7η θέση στα 400μ, ο Παναγιώτης Ακτύπης την 8η θέση στη σφυροβολία ανδρών ενώ οι Σουκούλης Αλέξανδρος στα 3000μ και ο Πιταράκης Κωνσταντίνος στα 200μ πέτυχαν πολύ καλές επιδόσεις.

Το ΔΣ του Πανναξιακού ΑΟ με ανακοίνωση του συγχαίρει θερμά τους παραπάνω πρωταθλητές στίβου του συλλόγου.