Στο βάθρο του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Στίβου Ανδρών – Γυναικών οι αθλητές του Πανναξιακού Α.Ο.

panellinio protathlima patra ioylios 2018 1

«Έλαμψαν» και στο πρόσφατο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Ανδρών – Γυναικών που έγινε στην Πάτρα οι αθλητές και οι αθλήτριες του Τμήματος Στίβου του Πανναξιακού Α.Ο.

Δύο χρυσά μετάλλια στα 200μ. και στα 400μ. κατέκτησε η πρωταθλήτρια Μαρία Μπελιμπασάκη με τις εξαιρετικές επιδόσεις 51.31’ και 22.98’ αντίστοιχα, οι οποίες αποτελούν μερικές από τις καλύτερες στην Ευρώπη. Επίσης, ο πρωταθλητής Ανδρέας Δημητράκης κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στα 1500μ. με επίδοση 3.44’, ενώ την 5η θέση στη σφαιροβολία ανδρών και την 14η στη δισκοβολία κατέκτησε ο αθλητής Ακτύπης Παναγιώτης. Τέλος, η ομάδα 4×100 βρέθηκε στην 16η θέση της τελικής κατάταξης.