Αρκετά νωρίς σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια ο δήμος Νάξου και Μικρών Κυκλάδων αποφάσισε να ξεκινήσουν οι διαδικασίες για τη διοργάνωση της Ναξιώτικης Αποκριάς.
Η Δημοτική Κοινωφελής Επιχείρηση, η οποία αναλαμβάνει τα τελευταία χρόνια το οικονομικό βάρος των αποκριάτικων εκδηλώσεων, καλεί σε συνάντηση όλους τους ενδιαφερόμενους προκειμένου να συζητηθούν οι δράσεις που θα διοργανωθούν.
Συγκεκριμένα, η Κοινωφελής Επιχείρηση καλεί Συλλόγους και Σωματεία, φορείς, εθελοντές και κάθε ενδιαφερόμενο, να παραβρεθούν στην πρώτη συνάντηση για τον συντονισμό των αποκριάτικων δρώμενων που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 10 Ιανουαρίου στις 7:00 το βράδυ, στο Μουσείο Ιάκωβος Καμπανέλης, στη Γρόττα.
(Visited 19 times, 1 visits today)