Ισχνή συμμετοχή είχε (και) η σημερινή κινητοποίηση που είχε προγραμματιστεί στη Σύρο ενάντια στην ψήφιση του πολυνομοσχεδίου.
Ελάχιστοι ήταν αυτοί που επέλεξαν να απεργήσουν, ανάμεσα σε αυτούς μέλη του τοπικού ΠΑΜΕ και του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Κυκλάδων, τα οποία δεν πτοήθηκαν και έκαναν πορεία στο κέντρο της Ερμούπολης, μοιράζοντας φυλλάδια και φωνάζοντας συνθήματα, σε μια προσπάθεια να «αφυπνίσουν» τους κατοίκους του νησιού.
(Visited 41 times, 1 visits today)