Ο Πρόεδρος και το Διοικητικό Συμβούλιο του Αθλητικού Μορφωτικού Συλλόγου Φιλωτίου «Ο ΖΕΥΣ» στα πλαίσια των πολιτιστικών εκδηλώσεων και θέλοντας να τηρήσει τα έθιμα και τις παραδόσεις του χωριού, προσκαλεί όλους το Σάββατο 23 Ιουνίου και ώρα 8 μ.μ. στη στέρνα πάνω από τον Πλάτανο στο Φιλώτι, για το κάψιμο του Μάη.
Στη συνέχεια νέες και νέοι του χωριού θα φέρουν το “Αμίλητο νερό” από το πηγάδι. Την επόμενη μέρα Κυριακή 24 Ιουνίου και ώρα 8 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί η εορτή του Αη Γιάννη του Κλήδονα. “Θα ανοίξουμε τον Κλήδονα στη πλατεία του χωριού” σημειώνει ο Σύλλογος.
(Visited 736 times, 1 visits today)