Μια Τσικνοπέμπτη αλλιώτικη από τις άλλες θα περάσουν φέτος οι κάτοικοι του Γαλατσίου (μεταξύ των οποίων πάρα πολλοί Ναξιώτες)…
Όπως ήδη έχει αποκαλύψει το naxostimes.gr, η Ένωση Αγροτικών Συνεταιρισμών Νάξου θα το “τσικνίσει” για τα καλά, προσφέροντας 30 αρνιά, 100 κιλά παϊδάκια, 2.000 καλαμάκια χοιρινά, 1 τόνο πατάτες και σαλάτες εποχής, στο Αποκριάτικο γλέντι που θα στηθεί στο Ολυμπιακό γυμναστήριο Γαλατσίου (Παλαί).
Τα κάρβουνα θα ανάψουν λίγο μετά τις 8 το πρωί της Τσικνοπέμπτης και η διανομή θα ολοκληρωθεί στις 2 το μεσημέρι. Μουσική και χορός από Ναξιώτικα συγκροτήματα θα πλαισιώσουν την Αποκριάτικη γιορτή, ενώ η είσοδος θα είναι ελεύθερη για όλους!
Η ΕΑΣ Νάξου ευχαριστεί τον Δήμο Γαλατσίου και ιδιαιτέρα τον δήμαρχο Γιώργο Μαρκόπουλο για την άμεση ανταπόκριση στην παραχώρηση του χώρου και την άριστη συνεργασία.