Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πλήρωση θέσεων Συνεργατών Ενημέρωσης πόρτα – πόρτα (Door–to–Door Campaigners) απευθύνουν οι περιβαλλοντικές οργανώσεις Δίκτυο ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ SOS και Οικολογική Εταιρεία Ανακύκλωσης, στο πλαίσιο υλοποίησης της δράσης Β4 του Ευρωπαϊκού Έργου “LIFE DEBAG”, «Ολοκληρωμένη εκστρατεία ενημέρωσης και πληροφόρησης για την πρόληψη – μείωση της πλαστικής σακούλας στο θαλάσσιο περιβάλλον», στο οποίο συμμετέχει ο Δήμος Σύρου – Ερμούπολης.
Οι συνεργάτες θα αναλάβουν την ενημέρωση κατοίκων – νοικοκυριών ή/και επιχειρήσεων της Σύρου (προφορική ενημέρωση και διανομή υλικού πόρτα – πόρτα).
Καταληκτική ημερομηνία για την υποβολή των δικαιολογητικών είναι η 4η Απριλίου.
Πληροφορίες στα τηλέφωνα: 210-8228795 (Δίκτυο ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ SOS) και 212-1044465 (Οικολογική Εταιρεία Ανακύκλωσης).
Δείτε το πλήρες κείμενο της πρόσκλησης εδώ