Στο πλαίσιο των εορτασμών για την 25η Μαρτίου και σύμφωνα με τις προσωρινές κυκλοφοριακές ρυθμίσεις που ανακοίνωσε το Λιμεναρχείο Νάξου:
Την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024 και τη Δευτέρα 25 Μαρτίου 2024, η διέλευση οποιουδήποτε τύπου οχήματος δεν θα επιτρέπεται κατά μήκος της παραλιακής οδού στη Χώρα Νάξου. Επιπλέον, δεν θα επιτρέπεται η στάση και η στάθμευση κατά μήκος της παραλιακής οδού, στην πλατεία των ΚΤΕΛ, στο χώρο των ταξί, των ξενοδοχειακών και ενοικιαζόμενων οχημάτων, καθώς και στο χώρο έμπροσθεν του Ηρώου, από τις 08:00 π.μ. έως και πέρας των εκδηλώσεων.
Οι παραπάνω έκτακτες κυκλοφοριακές ρυθμίσεις πραγματοποιούνται προκειμένου να διασφαλιστεί η ομαλή διεξαγωγή των εορταστικών εκδηλώσεων και η ασφαλής μετακίνηση των πολιτών και των επισκεπτών του νησιού κατά τη διάρκεια αυτών των ημερών.
Ακολουθήστε το naxostimes.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
One Comment