Πρόγραμμα και πειθαρχία είναι δύο λέξεις που ταυτίζονται απόλυτα με την καθημερινότητα ενός αθλητή. Αυτό ισχύει και για τη διατροφή του. Όμως, μια στο τόσο, μια μικρή «γευστική» έκπληξη επιτρέπεται!
Έτσι και οι αθλητές και οι αθλήτριες του Πανναξιακού, μετά την προπόνηση, είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν πίτσα με χειροποίητο ζυμάρι και αγνά υλικά που έφτιαξαν οι σπουδαστές του Α’ Εξαμήνου Μαγείρων του Δημόσιου Ινστιτούτου Επαγγελματικής Κατάρτισης (Δ.Ι.Ε.Κ. Νάξου). Υπό τις οδηγίες του καθηγητή τους Δημήτρη Γιαννάκη, οι σπουδαστές έβαλαν όλη τους την τέχνη και το μεράκι για τον Πανναξιακό, επιβραβεύοντας την προσπάθεια των αθλητών και των αθλητριών που τίμησαν και με το παραπάνω την νοστιμότατη πίτσα!
(Visited 21 times, 1 visits today)