Το Δ.Σ του Πανναξιακού μετά από επικοινωνία που είχε με το σωματείο της Λάβας Εμπορείου και την ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ ανακοίνωσε ότι η διεξαγωγή του ημιτελικού κυπέλλου θα διεξαχθεί στις 11 Μαρτίου στις 7:00 το βράδυ.
Ο Πανναξιακός ΑΟ στην ανακοίνωση του σημειώνει ότι: “Έτσι επιβεβαιώνεται για άλλη μια φορά η άριστη σχέση των δυο σωματείων διαψεύδοντας εξωδιοικητικούς παράγοντες που ήθελαν προστριβές με αφορμή τον ορισμό του εν λόγω αγώνα”.
Η Διοίκηση της Ναξιακής ομάδας κάλεσε το φίλαθλο κόσμο της Σαντορίνης να επισκεφτεί τη Νάξο και να παρακολουθήσει τον αγώνα “και ο Πανναξιακός θα είναι εγγυητής για την άριστη φιλοξενία τους”.
Φυσικά η ομάδα της Νάξου καλεί και όλο το φίλαθλο κοινό του νησιού να δώσει βροντερό παρών στο γήπεδο και να ενισχύσει με κόσμιο τρόπο την προσπάθεια των παικτών του Πανναξιακού στον προτελευταίο καθοριστικό αγώνα πριν το τελικό κυπέλλου.