Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε από την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου, την Παρασκευή 3 Μαρτίου 2017 το τουρνουά 5Χ5 παίδων και κορασίδων, στη Νάξο.
Όπως σημειώνει σε δήλωση του ο αντιπεριφερειάρχης αθλητισμού Γιάννης Μαργαρίτης: «Οι μικροί αθλητές είχαν την ευκαιρία να έρθουν σε επαφή με το άθλημα, να αγωνιστούν όχι ανταγωνιστικά αλλά στο πλαίσιο της ευγενούς άμιλλας και να διδαχθούν για μια ακόμη φορά τα οφέλη της σωστής σωματικής άσκησης».
(Visited 32 times, 1 visits today)