Σε λειτουργία τέθηκε η 3η γεώτρηση της Αγίας, η οποία θα συμβάλλει στην απρόσκοπτη – και χωρίς τα προβλήματα του παρελθόντος – υδροδότηση της περιοχής του Μπατσίου, όπου η ζήτηση νερού είναι ιδιαίτερα αυξημένη.
Σύμφωνα με δελτίο Τύπου, οι απαραίτητες εργασίες για την ολοκλήρωση του σημαντικού αυτού έργου έγιναν μετά από υποδείξεις της Τεχνικής Υπηρεσίας και των υδραυλικών του δήμου, τον σχεδιασμό και την εποπτεία των δημοτικών και τοπικών συμβούλων, αλλά και σε συνεργασία με τους εργάτες του δήμου Άνδρου.
Παρόλα αυτά, η δημοτική αρχή υπενθυμίζει ότι ο φόβος για εμφανή λειψυδρία εξακολουθεί να υπάρχει, γι’ αυτό και εφιστά την προσοχή σε όλους να μην κάνουν άσκοπη χρήση του νερού.
(Visited 26 times, 1 visits today)