Πλήθος πιστών, από όλες τις γωνιές της Πάρου, παριανοί αλλά και επισκέπτες του νησιού, βίωσαν μια μοναδική κατανυκτική βραδιά στον Ιερό Ναό της Παναγίας της Εκατονταπυλιανής την παραμονή της εορτής της Κοιμήσεως της Θεοτόκου.
Με ευλάβεια, ιερό σεβασμό και τη δέουσα λατρευτική μεγαλοπρέπεια εψάλη το απόγευμα της Τρίτης 14 Αυγούστου ο Μέγας Εόρτιος Πανηγυρικός Αρχιερατικός Εσπερινός μετ΄αρτοκλασίας σε κλίμα συγκίνησης και απόλυτης ευσέβειας…
(Visited 24 times, 1 visits today)