Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου: Στην 5η πανελλαδικά θέση οι Παγκορασίδες του Πανναξιακού

pannaxiakos stivos 22
admin
19/07/2017 23:35

Την 5η θέση Πανελληνίως κατέκτησε η ομάδα στίβου του Πανναξιακού, μετά τι μεγάλες επιτυχίες των αθλητών του στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα παμπαίδων – παγκορασίδων που έγινε το Σαββατοκύριακο στη Χαλκίδα.

pannaxiakos stivos 24

Συγκεκριμένα η ομάδα της Νάξου, κατέκτησε την 5η θέση πανελληνίως στις παγκορασίδες ενώ ο απολογισμός των μεταλλίων και των βαθμών που κέρδισε ήταν εξαιρετικός!

pannaxiakos stivos 20

Αναλυτικότερα, ο Πανναξιακός κατέκτησε: 2 χρυσά μετάλλια (Καβαλιέρου Μαρία: άλμα εις μήκος 5.89μ και 12.07΄ στα 80μ εμπόδια με ατομικά ρεκόρ), 1 αργυρό (Μανδηλαράς Γεώργιος: άλμα εις ύψος με 1.81μ ατομικό ρεκόρ), 1 χάλκινο (Ανέστη Ελίνα: 80μ με 10.38΄), μια 4η θέση (σκυταλοδρομία παγκορασίδων 4Χ80 με 40.39΄ ρεκόρ), μια 7η θέση (Γκορνάτι Σιμόνα στα 80μ με 10.43΄ατομικό ρεκόρ), 11η θέση (Μάλλη Μαρία στο πένταθλο), 19η θέση (Μαρκέτου Νεφέλη στα 150 με 20.35΄) και Βερνίκου Μαργαρίτα 26η θέση ανάμεσα σε 56 αθλήτριες στα 80μ με 11.07΄ατομικό ρεκόρ.
Ο συνολικός απολογισμός του Πανναξιακού είναι 4 μετάλλια και 77 βαθμοί, μια ιστορική επίδοση για τη Ναξιακή ομάδα.

pannaxiakos stivos 23

Το Δ.Σ του Πανναξιακού και ειδικότερα το τμήμα στίβου, συγχαίρει τους Παμπαίδες και Παγκορασίδες αθλητές που διέπρεψαν στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα της κατηγορίας τους και ευχαριστεί τους χορηγούς της ομάδας και τον απλό φίλαθλο πολίτη της Νάξου που βοήθησαν τα μέγιστα στην επιτυχία της εμφάνισης αυτής.