Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Πανθηραϊκός 2-2 – Φιλική ισοπαλία με καλό θέαμα (video)

panthiraikos trikala
admin
24/08/2017 00:11

Ενδιαφέρον φιλικό διεξήχθη στο γήπεδο των Τρικάλων μεταξύ της τοπικής ομάδος και του Πανθηραϊκού. Τελικό αποτέλεσμα 2-2 με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο. Στο Α’ ημίχρονο η ομάδα του Γιώργου Ντάμτσιου στάθηκε καλύτερα και με τον Γιώργο Κίτσα σε μεγάλα κέφια να πετυχαίνει 2 γκολ στο 11΄ και 27΄ έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του.

Η απάντηση του Πανθηραϊκού ήρθε στο 27΄ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φύτρου ο Μπίρης με κεφαλιά έκανε προσωρινά το 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες έκαναν αρκετές αλλαγές με αποτέλεσμα να πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού με τον Πανθηραϊκό να στέκεται καλύτερα και να πετυχαίνει το γκολ της ισοφάρισης με τον Παναγιωτόπουλο μετά από πάσα του Κεφαλά. Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι ο Μέγας Αλέξανδρος άφησε πολύ καλές εντυπώσεις παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο ενώ και ο Πανθηραϊκός με τον Γιώργο Αρχοντάκη στον πάγκο έδειξε ότι βρίσκεται σε καλό δρόμο φιλοδοξώντας να δημιουργήσει ένα ανταγωνιστικό σύνολο.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας